Jaký materiál ručníku je ten nejlepší?

Do nedávna jsem ani netušila, že existuje několik různých materiálů pro ručníky, osušky apod. Vy ano? Byla jsem opravdu překvapená, zvláště pak, pokud jsem si o těch různých materiálech začala číst a shánět více informací. Ani nevím, proč jsem považovala bavlnu za tu nejlepší. Ano, bavlna je příjemná na dotek, je měkká a je k dostání úplně všude.
Musím se přiznat, že při výběru ručníku jsem se hlavně zaměřovala na barvu (aby to přece dokonale ladilo s koupelnou :-), no jo jsem trochu puntičkářka). Byla jsem šťastná, že to krásně vypadá, barvy se krásně doplňují, ale nějaký materiál, nebo gramáž? Tak to jsem neměla ani ponětí. Až jsem narazila na značku Soft Cotton - jejich ručníky mě opravdu nadchly. Najednou jsem si začala procházet jejich sortiment a tak se mi zalíbil, že jsem se s ním musela podělit i s Vámi. V nabídce už jej samozřejmě máme. Pokud ale i tak při výběru váháte a nevíte si rady, jaký materiál by pro vás byl ten nejlepší, mám pro vás krátký a krásný návod jak na to přijít :-).

Kromě 100% bavlny, kterou nejspíše netřeba představovat, existují ještě tyto luxusní materiály:

Bambusové ručníky
Máte malou a špatně větranou koupelnu? Tak to jsou bambusové ručníky určeny přímo vám! Složeny jsou ze 40% bavlny a 60% bambusové viskózy. A v čem vynikají? Tak třeba gramáží, která činí 500 gr/m2. A to úplně největší plus? Ručníky, osušky i župany vám „nezasmrádnou“ a nenačichnou pachem. Bambus má přirozenou antibiotickou funkci – ta zajišťuje, že nedochází ke vzniku nepříjemných pachů z již použitých ručníků. A výhoda tohoto materiálu? Vysoká savost. Ručníky s bambusovým vláknem mají až 4x vyšší savost než u jiných materiálů. Bambusová vlákna jsou v řezu při mikroskopickém zkoumání dutá a umožňují ručníkům „dýchat“. Navíc jsou antistatické, protiplísňové a vhodné pro alergiky. Zkrátka skutečný klenot do vaší koupelny. :-)

Velurové ručníky
Jde taktéž o bambusové ručníky, ovšem zde, je část froté sestříhaná. Chybí zde obvyklé smyčky, které jsou u klasických ručníků samozřejmostí. Ale není to vada, ba naopak! :-) Takovému froté se říká velur. Tento materiál je velmi příjemný a heboučký na dotek. Připomíná samet a navíc se krásně leskne. Opravdový luxus, který za to stojí.

Ručníky z mikrovlákna (MICROCOTTON)
Především ženy milují při utírání jemné a hebké ručníky a osušky. No já se tomu nedivím. Jsem žena a ten pocit krásně hebkého materiálu je prostě nádherný. Ale proč by si stejné pohodlí a péči nemohli užít i pánové? Sáhněte po ručníku z mikrovlákna – známého také jako MICRO bavlna. Patří do trošku vyšší cenové kategorie, ale ten zážitek je úžasný. Ručníky z MICRO bavlny vynikají nízkou váhou, výbornou savostí a jemnost? Ta je nepřekonatelná. :-) I po několika vyprání bude ručník vypadat stále jako nový, barvy se zachovají, nevyblednou. Nechte konejšit svou pokožku něčím výjimečným.Inspirace ze Soft Cotton


0 ks zboží: 0 Kč