Poznáte kvalitní ručník od hadru? Povíme jak na to!

Ručník je první věc, která ukonejší naši pokožku, pokud zrovna vyjdeme ze sprchy, či vylezeme z vany. Měli bychom teda jeho výběru věnovat určitou pozornost. I když mnoho z nás se nad tím nikdy ani nepozastavilo (třeba jako já) a vybralo ručník, který se jim vzhledově líbí a hlavně aby ladil s kachličkami a vymalovanými zdmi :-), tak takový výběr kvalitního ručníku dá zabrat. Mezi naše základní kritéria při výběru jako jsou barva, vzor, velikost a cena bychom měli přidat i další, mnohem významnější – gramáž, délku vlákna a výběr materiálu. Ono i 100% bavlna nemusí být úplně tím nejlepším. Za opravdu kvalitní ručníky se považují kousky s gramáží okolo 500gr/m2. Pokud náhodou na takový narazíte a to i s poloviční gramáží, tak těm se vyhněte obloukem. Párkrát jej vyperete a stane se vám z něj krásný hadr na vytírání podlahy. :-) Je dobré vyhnout se i takovým, které tuto hodnotu raději nemají.
A co takový huňatý ručník, který vypadá, že by vás nejraději obejmul a už nepustil? :-) Tak ten je pro nás tím pravým. Platí, že čím delší je smyčka a tedy „huňatější“ ručník, tím lépe. Delší smyčka zajišťuje vyšší savost a absorpční schopnosti. Právě na takové kousky musí být použita ta nejkvalitnější bavlna, protože při jeho praní a sušení dochází k rychlejšímu oděru vláken. A my přece chceme, aby nám takový kousek něco vydržel.

Koupili jste si kvalitní ručník a i tak vám dlouho nevydržel?
Chtěli jste si udělat radost, dopřát si něco krásného, luxusního a heboučkého, koupili jste si tedy kvalitní ručník, ale po pár měsících ztvrdl a je nepříjemný na dotek? Tak to mám pro vás nemilou zprávu. Chyba je možná na vaší straně. Dle návodu, by se ručník měl nechat 2x seprat a nechat uschnout, než se do něj utřeme. Z látky se tak uvolní volná vlákna a zbylá se zatáhnout, což hraje důležitou roli v životnosti. A co taková aviváž? Televizní reklamy nás utvrzují v tom, že aviváž dodá froté jemnost, hebkost. Ony ty reklamy se tak rády předvádí a vozí nás na růžovém obláčku. Ale jaká je realita? Aviváž ručníkům vůbec neprospívá a v návodech k použití se zakazuje! A proč? Aviváž „slepí“ vlákna navždy k sobě a ručník tím ztrácí svou měkkost. To je ale zjištění, co? :-)

Sušení ručníků? Jaký způsob je ten nejlepší?
Existuje mnoho způsobů jak usušit ručníky (a ostatní věci). Někdo upřednostňuje pěkně teplo z krbu (jako já :-)), jiný sušičku anebo klasický radiátor – nejvíce používaný v zimních měsících. Ale opravdu tím nejideálnějším je sušička prádla – některé froté ručníky se tímto způsobem suší již ve výrobě. Horký vzduch vlákna nejen usuší, ale dodá jim i načechranost. A ta slast, když se do takové ručníku zakuklíme hned po sprše. :-) Pokud nemáte sušičku, tak stačí obyčejná šňůra. Zákaz patří všem radiátorům! Vlákna se na něm polámou a navždy se poničí.

A jsme u konce. Tak to bylo snadné co? :-) Od této chvíle si dopřejte jen to nejlepší! :-) A nezapomeňte si koupit špunty do uší, na ty úžasné reklamy. Příště si povíme o různých materiálech ručníků, je se na co těšit. :-)Inspirace ze stránek Soft Cotton.


0 ks zboží: 0 Kč