Týden kávy - pojďte se bavit!

A co, že je ten 1. Říjen 2014 vůbec zač? Je přece mezinárodní den kávy! „No a co“ říkají si někteří, ale pokud prostě nechcete sedět doma a naříkat nad tím, ať se vrátí léto, vyrazte si do Brna. Připravuje se tam pro vás TÝDEN KÁVY: 1. - 7. října 2014 (již 4. ročník - to to letí). Hlavním cílem je podpora a kultivace kavárenství a také všeobecná kávová osvěta. Festival je výjimečný hlavně tím, že otevírá „kávový svět“ i běžným lidem a seznamuje je s celým příběhem kávy – od pěstování, přes pražení až po způsob přípravy a konzumace. A proč právě Brno? No díky největší koncentraci kaváren v celé České republice. Ještě stále jsem vás nepřemluvila? Tak jedeme dále.

Těšit se můžete na opravdu velmi nabitý kávový i kulturní program, který je rozdělen na 2 části. První část programu probíhá v samotných kavárnách – vše je v režii samotných kaváren. Nezní to báječně? Nebudou chybět výstavy, přednášky, ochutnávky či koncerty. Druhá část programu má speciální kávový program ve zvláštní stage zvané Main coffee meet point. Máte tedy možnost dozvědět se mnoho zajímavostí o kávě, sami si vyzkoušet tradiční i méně tradiční metody přípravy kávy a to vše pod vedením zkušených baristů a odborníků. Pro opravdové zájemce jsou připraveny nejrůznější workshopy a přenášky.

A to nejlepší nakonec? Co takhle degustace kávy v rámci dvoudenního „TRHU KÁVY“? Ten můžete navštívit 3. – 4. října 2014. Účastní se zde jak české tak i zahraniční pražírny a nějakou tu dobrou kávičku si můžete pořídit i domů (a nejen to!) Tak připravte kabáty, šály, čepice – a vyrazte do Brna bavit se! :-) 7 dnů zážitků, zábavy a skvělé kávy čekají jen na vás!

VÍCE INFO ZDE.


0 ks zboží: 0 Kč