Zdravý spánek v dnešní, uspěchané době?

Já osobně bych zavedla povinnou dobu spánku. Když existuje povinná školní docházka, co takhle povinná spací docházka? :-) Ze svého okolí slýcháváme to, co bychom měli. Měli bychom mít tamtu matraci, tenhle rošt a spát BYCHOM MĚLI určitý počet hodin. Postupně se i my dostaneme do fáze „doporučovací“. Doporučujeme dětem, přátelům, rodičům jakou si koupit matraci, jak správně ležet či jak vůbec dýchat (při spánku :-)). Jaká je ale pravda? Opravdu je nutné dodržovat spánkový režim? Nevím proč, ale ihned se mi vybaví klasická výmluva nejen dětí a teenagerů „to jako fakt musím?“ Určitě každý z nás ji ve svém životě alespoň jednou vyslovil a ten kdo tvrdí, že ne, tak pěkně kecá. Představme si na chvíli, že bychom, stejně jako u nedodržování spací docházky, nedodržovali školní docházku, nebo tu pracovní. Děti by se musely potýkat s poznámkami či přísnými pohledy učitelů. A co šéf v práci? Jeho křik se sálá celou chodbou a odměny? No na ty můžeme rovnou zapomenout. „Ale když já jsem slíbila dětem na Vánoce tu skvělou stavebnici..“

Každý den se musíme řídit nějakými pravidly, postupy a návody. Jak řídit auto, jak opravit tiskárnu, či jak pečovat o obuv. Kolik je na světě automobilů, tiskáren a párů bot? A kolik (každý sám za sebe) vlastníte zdraví? Já jen jedno.

V dnešní době jsme velmi omámení okolím, technikou a vymoženostmi. Jakmile je něco „jinak“ (záměrně nepíši špatně), vždy se to rychle dozvíme. Šéf zvýší hlas, paní učitelky napíší poznámku a boty - ty se prostě rozpadnou. Někdy ale naše zdraví také řve na všechny strany a my i přesto nevnímáme. Spíme 3 - 4 hodiny denně ale proto, že přece musíme. V práci byl důležitý projekt, ve škole těžká zkouška a děti si přály ten pestrý maškarní kostým.

A já za Vás říkám STOP! Zastavme se na chvíli. Zhluboka se nadechněme, vydechněme a zaveďme si společně povinnou spací docházku. Když už máme denodenně plnit tolik plánů a pravidel, to jedno, nejdůležitější, by pro nás mělo být TOP 1. Zdravý spánek je jen nepatrný krůček od zdraví. Tělo se ve spánku regeneruje a i když si jdeme lehnout vyčerpaní, unavení a bez energie, to nadcházející ráno jsme jako znovuzrození. Takže dodržovat spací docházku? Za mě ano. Tělo samo moc dobře ví, co potřebuje. A pokud potřebuje k relaxaci a naprostému klidu 8 hodin, úkol je jasný. Takže co je zdravý spánek? Vynechme teorie, poučky a definice. Zdravý spánek je činnost, při níž se naše tělo uvolní, nabere novou sílu, energii a zahojí „bolístky“ z předchozího dne. Při takové činnosti bychom neměli být ničím rušeni – jen tak docílíte 100% výsledku (potvrzuje 10 z 10 lékařů, testováno na lidech). Takže budíky vypnout a nechte se unášet říší snů. Nebo vám snad v půlce pracovní doby zazvoní budík a „musíte“ odejít domů?
Nám na vašem zdraví záleží. A jako naši podporu (pro Vás od nás) neustále pracujeme na rozšíření našeho sortimentu zdravého spánku. Nenechte si ujít rošty, matrace pro dospělé i děti a mnohem dalšího. Jsme „doporučovatelé“, konečné rozhodnutí je na vás.


0 ks zboží: 0 Kč