Funkční prádlo

Sportovní oblečení disponuje díky použitým materiálům mnoha funkčními vlastnostmi. Účinně odvádí pot od těla, nechladí a je odolné. Funkční prádlo si můžete osobě otestovat a vyzvednout v naší kamenné prodejně Zlín.

Doporučujeme

Předchozí položkyDalší položky

Funkční prádlo

Jak vybrat to správné funkční prádlo?

Funkční prádlo tvoří základ vrstvého systému oblékání a proto musí být perfektně přiléhavé a mělo by se stát vaší druhou kůží. Jedině tak plní funkci odvaděče vlhkosti a brání přehřátí a později podchlazení organismu. Z tohoto důvodu je většina oděvů výborně elastických a jsou sešívané plochými švy. Při koupi si ale oděv (tričko, nátělník, spodní prádlo, spodky) i tak raději vyzkoušejte.

Další zajímavá vlastnost funkčního prádla je odolnost vůči pachům. Když se potíme, tak naše tělo vyplavuje bakterie, které se pak na oblečení rozmnožují a rozkládají. Tak vzniká známý po výletové odér. Syntetické trička zapáchají dříve než jste tomu byli zvyklí u bavlny a proto mnozí výrobci ošetřují jejich oděvy antibakteriální úpravou, která alespoň zamezí rozmnožování bakterií.

Aby vám funkční prádlo sloužilo tak jak má, řiďte se pokyny prodejce a symboly na štítku. Nežehlete ho a nepoužívejte aviváž, která vytváří film na vláknech a ucpává póry jimiž prochází vlhkost. V pračce navolte nejšetrnější program a použijte gel a ne prášek, který by poškodil vlákna. Během vícedenních výprav stačí rukama propláchneme tričko nebo spodní prádlo v mýdlové či Šamponová vodě. Funkční prádlo schne velmi rychle a tak se dá rychle zbavit i toho nežádoucího zápachu.

Oblékání se do vrstvého systému má význam hlavně v zimních měsících. Tehdy nás může náš pot, vyprodukovaný během namáhavější činnosti vychladit. Nejlepší je proto se oblékat při dolní hranici komfortu, tedy když je vám stále zima ale víte, že když se začnete hýbat tak budete v pohodě. Každý máme jiný metabolismus a tedy každý jinak spalujeme potravu a vytváříme teplo.

Moderní technologie výroby oděvů nám přinesli vrstvý systém oblékání, jehož úkolem je odvést vlhkost od těla, tepelně izolovat (fleece) av třetí vrstvě tělo ochránit před vnějšími vlivy jako jsou déšť a vítr. Důležité je, aby každá část oděvu splňovala podmínku paropropustnosti, protože jinak se celý systém naruší. Pokud tedy i máte oblečené funkční tričko a flísky a jako mezivrstvu použijete bavlněný rolák, efekt většího pohodlí se ztrácí. Kvalitní funkční prádlo nakupujte výhodně u sportovních odborníků na www.sportilo.cz.

V říjnu jsme začali naskladňovat novou kolekci oblečení značky LOAP pro podzimní/zimní sezónu 2014/2015, v článku se dočtete více o nabízených modelech - máte se opravdu na co těšit!

Ve spolupráci MČ Praha se pořádá sportovní akce Moderní pětiboj - Galerie Harfa Praha s olympijským vítězem Davidem Svobodou. Akce se koná 5. října 2014 od 15:00 do 19:00. Můžete se těšit na simulátor jednotlivých disciplín v pětiboji a na soutěže o velmi zajímavé ceny.

Pokud ještě nejste připraveni na blížící se zimu, je pravý čas to napravit. Připravený článek Vám nabídne řadu kvalitního zimního zboží značky Adidas za výhodné ceny, z které si každý z Vás jistě přijde na své.

Široký výběr zboží značky Adidas uspořádaný do přehledných jednotlivých kategorií pro Vaši spokojenost. S možností osobního vyzkoušení na kamenné prodejně v centru Zlína. Tohle a mnohem více naleznete v připraveném článku.
Kontaktní informace
Ilona Kapounková
odborník na sekci: Funkční prádlo
Telefon: 570570181
E-mail: ilona.kapounkova@nwt.cz


0 ks zboží: 0 Kč