Sevylor Adventure™ Kit

celkem 8 obrázků

Nafukovací kanoe Sevylor Adventure™ Kit je dvoumístná nafukovací kánoe klasického tvaru. Vysoké boky zajišťují pocit bezpečí a velký vnitřní prostor skýtá komfort pro dva vodáky.

Dostupnost:
EXTERNÍ SKLAD
Expedice:
5 dní
Značka:
Běžná cena:
8 999 Kč
Kategorie:
Ušetříte:
1 259 Kč (14%)
Tisknout
Doporučit e-mailemDoporučit přes FacebookDoporučit přes Google+Sdílet:
ZavřítVložte Váš e-mail
Registruj se a ihned nakupuj se slevou
Pro registrované jen:
7 663 Kč
286,45 €
Cena dnes:
7 740 Kč
Logo výrobce: Sevylor
Autorizovaný prodejce produktu Sevylor Adventure™ Kit

Nafukovací kanoe Sevylor Adventure™ Kit je dvoumístná nafukovací kánoe klasického tvaru. Vysoké boky zajišťují pocit bezpečí a velký vnitřní prostor skýtá komfort pro dva vodáky. Nastavitelné sedačky s opěrkami výrazně zpříjemňují plavbu. Kánoe Adventure je ideální pro všechny, kteří touží začít s vodáckou turistikou. Adventure Kit jim start velmi usnadní, neboť za vynikající cenu získají najednou vše potřebné: loď, pádla, pumpu, transportní obal i opravnou sadu.

Specifikace:
Rozměr člunu po nafouknutí: 319x90 cm
Hmotnost člunu: 11,5 kg
Hmotnost člunu včetně příslušenství: 15,9 kg
Max. kapacita dospělých osob: 2
Nosnost: 165 kg
Počet vzduchových komor: 3
Rozměry po sbalení: 132x20x18 cm
Materiál: Heavy Duty PVC s polyesterovým obalem
Konstrukce: I-Beam floor

Nafukovací kanoe Sevylor Adventure™ Kit dnes za pouhých 7 740 Kč je skladem a můžete si ji osobně vyzvednout na naší kamenné provozovně Zlín po předchozí objednávce. Pokud si Sevylor Adventure™ Kit objednáte dnes, zásilka k Vám dorazí ve čtvrtek 6.4.2017. Nákupem dnes ušetříte 1 259 Kč oproti standardní maloobchodní ceně.

Potřebujete poradit s výběrem produktu Nafukovací kanoe Sevylor Adventure™ Kit? Zeptejte se prodavače.

Parametry produktu:

Sevylor Adventure™ Kit

Počet osob:2
Nosnost:165 kg
Hmotnost:15,90 kg
Rozměry:319x90 cm
Dotaz k produktu:

Sevylor Adventure™ Kit

Jméno
E-mail
Telefon (pokud Vám máme volat zpět)
Váš dotaz
přidáno 12.12.2013
Jirka se ptá:

Dobrý den
Zajímalo by mě, jestli je kajak Sevylor Adventure kit vhodný pro několikadenní putování po řece do maximální obtížnosti WW1. Všude se dočítám, že se s ním dá cestovat po klidné vodě, ale nevím co se počítá za klidnou vodu. Podle mě se tato loď příliš nelyší od Sevyloru Colorado a Colorado se doporučuje do WW2 a na některých stránkách dokonce WW3. Já myslím na řeky jako Lužnice, Sázava, případně Vltava, kde jsou úseky až WW1+. Osobní zkušenost s nafukovacími loděmi nemám, ale vodácké zkušenosti ano. Tato loď patří mezi ty o kterých si myslím, že zvládnou co potřebuji, ale přesto se raději ptám. Děkuji za odpověď.
Jirka

Konrád Manfred [Lypo.cz] odpovídá:

Dobrý den Jirko,

omlouvám se za pozdější odpověď.

Loď Sevylor Adventure je technologicky, tím myslím materiály a dvouvrstvou kontrukci, stejná, jako loď Colorado. Obě mají PVC duše, které jsou kryté polyamidovou textilií. Díky této konstrukci je možné je více natlakovat (na rozdíl od lodí Tahiti nebo Riviera) a loď je tak pevnější. Textilie také chrání duše proti protržení o větve nebo kameny. Loď Adventure je tedy možné použít i pro turistiku po řekách s klidně tekoucí vodou.

Oproti lodi Colorado má Adventure jiný tvar. Loď Colorado je stabilnější a je lépe ovladatelná i v tekoucí vodě, cca do obtížnosti WW2 je možné ji doporučit. Adventure nebude své posádce dávat tolik jistoty, jako Colorado, proto její určení je minimálně o stupeň níž na škále obtížnosti.

Colorado ma jeden odtokový otvor , Adventure nemá odtokový otvor vůbec. Proto obě nejsou vhodné na těžší vodu i z toho důvodu, že ve vlnách voda stříká do lodě a odtok z lodě není dostatečný. V případě Colorada by tvar lodi byl vhodný i na těžší vodu, ale uživatel by se musel smířit s častým vyléváním vody z lodě.

Obtížnost řek je vždy nutné posuzovat podle aktuálního stavu vody.

Jednoduše řečeno, Adventure bych se na Sázavu, Vltavu, Lužnici vzít nebál. V některých těžších úsecích nebude patřit tato loď k nejjistějším, ale na tyto řeky se většinou jezdí v létě, nejedná se o žádné extrémní vodácké akce. Určitě to není loď ani na tyto řeky pro použití za jarního tání nebo po vydatných deštích, jak to bylo letos v červnu.

Colorado je loď svým tvarem stabilnější a ovladatelnější i na těžší vodě. Sám jsem ji viděl jezdit i na vodách obtížnosti cca WW 3. Její limit v tomto směru je hlavně nedostatečný odtok vody z lodě. Ve vlnách se tak loď plní vodou a pak je samozřejmě její ovladatelnost horší. Loď se bude dobře ovládat i v těžší vodě, ale občas bude třeba zastavit a vodu vylít.

- - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - -


0 ks zboží: 0 Kč