JAK SPRÁVNĚ VYBRAT KOČÁREK

Návodů, jak si vybrat správně kočárek, je spoustu, ale ne vždy jsou srozumitelné a dá se podle nich řídit. Pokusíme se jednoduše a srozumitelně vysvětlit, jak si kočárek správně vybrat.

Když pomineme jasnou záležitost, že kočárek vybíráte podle počtu očekávaných dětí a že 99% kočárků odpovídá platné legislativě, pak jedním z důležitých kritérií pro výběr kočárku je to, v jakém prostředí se budete nejvíce pohybovat, v jaké oblasti bydlíte, čím převážně cestujete. Pokud bydlíte v panelákovém bytě, kde je malý výtah, pak si jistě nebudete pro své dítě vybírat kočárek velký, těžký, málo skladný. Zde si jistě vyberete kočárek, který se snadno skládá, je lehký a vejde se do výtahu. Je potřeba si uvědomit, že každý kilogram navíc se opravdu pronese a každá chvilka navíc při pracném skládání kočárku Vám také ubere Váš drahocenný čas a nervy při tom, když skládání kočárku je přinejmenším obtížné.

V případě, že bydlíte v rodinném domě nebo bytě, kde se nemusíte strachovat o místo k zaparkování Vašeho kočárku, pak máte více možností a nemusíte až tak zkoumat hmotnost kočárku a jeho skládání, i když i tady je třeba dávat pozor na to, zda se Váš kočárek vejde po složení do automobilu, pokud často cestujete. Je to velmi důležité a není radno toto přehlédnout.

Co je velmi důležité při častém cestování automobilem? Váš kočárek Vám musí umožnit jednoduché přenášení dítěte z kočárku do auta, aniž byste dítě vzbudili, to znamená pouze to, že Váš kočárek by měl být kompatibilní s autosedačkou (vajíčkem) a tvořit s ním tzv. Travel systém.

Dalšími důležitými kritérii jsou cena a kvalita kočárku. Cena se samozřejmě odvíjí od Vašich možností a chuti investovat peníze.

Při výběru je velmi nutné také dbát na kvalitu kočárku a jeho následný záruční a pozáruční servis. Kupujte pouze u prodejců, kteří zboží nakupují od autorizovaných distributorů značek, protože jen tak se vyhnete nepříjemností v případě reklamací a následného pozáručního servisu.

Kočárek si před koupí vždy vyzkoušejte, zda Vám „sedí“.

Důležitým prvkem jsou také kola. Panuje názor, že nafukovací kola jsou nejlepší volbou. Ne vždy to platí a je třeba vzít v úvahu, že nafukovací kola mají vyšší hmotnost, čili zvyšují celkovou hmotnost kočárku, může dojít k defektu atd. Gumová kola mají podobné vlastnosti a jsou nesrovnatelně lehčí.

Brzda kočárku by měla být spolehlivá, kočárek by měl jít lehce zabrzdit buď nohou nebo rukou, zde již záleží na vkusu, mějte na paměti, že ruční brzda je sice pohodlnější, ale zase může dojít k poškození lanka či jiného prvku celého brzdného systému, pak nožní brzda je jednodušší a spolehlivější.

Co se týče korbičky pro novorozeně, není zde zrovna nutné, aby korbička byla co největší a to proto, že čím větší prostor má dítě v korbičce, tím musí vydat více energie, aby se samo zahřálo, vždy vybírejte dle toho, kdy se Vám dítě narodí a v jakém ročním období jej budete v korbičce pro novorozeně vozit.

U sportovní verze zohledněte, zda opěradlo je dostatečně vysoké, zda je pevné, jak velká je boudička a zda je ošetřena proti UV záření. Velká boudička ochrání dítě nejen před sluncem, ale částečně také před deštěm, větrem a sněhem.

Toto jsou hlavní kritéria, podle kterých byste se měli řídit při výběru kočárku pro své dítě. Pokusili jsme se jednoduše Vám při výběru pomoci, ale i tak výběr zůstává na Vás. Při výběru Vám přejeme šťastnou ruku.

Zdroj: https://www.nasebaby.cz/jak-spravne-vybrat-kocarek
Související produkty k článku: JAK SPRÁVNĚ VYBRAT KOČÁREK


0 ks zboží: 0 Kč